23.03.20

12 найпоширеніших поганих манер

Ви, напевно, звертали увагу на те, як поводяться люди навколо. Більшість справляє враження ввічливих людей, проте, на жаль, грубість і хамство - не рідкісне явище в нашому суспільстві. Побачивши грубу людину, ми одразу складаємо про неї враження: її не навчили гарних манер.

Однак груба поведінка - не єдиний показник поганого виховання! З вигляду чемна і ввічлива людина також може поводитись не правильно з точки зору етикету. Що саме буде некоректним в її поведінці? Пропонуємо вам список з дванадцяти найпоширеніших поганих манер, через які, на наш погляд, людина справляє негативне враження на оточуючих. Як на своїх близьких, так і на сторонніх спостерігачів.

Грубість і нетактовність

Вони посідають перше місце не лише в нашому списку, а й в суспільстві. Люди з хамською поведінкою зустрічаються всюди - в чергах до кас, у громадському транспорті, просто на вулиці. На рівні з грубістю йде нетактовна поведінка. Люди часто задають питання, які їх не стосуються, і банально забувають подякувати за послугу, будь то робота касира, який відпустив товар, або відповідь випадкового перехожого на запитання “як пройти на вулицю таку-то”.

Якщо ви помічаєте за собою подібну поведінку, просто згадайте одну істину: ставтесь до людей так, як ви хочете, щоб ставились до вас.

Розмови по мобільному в громадському місці

Ні, це не означає, що будь-яка розмова по мобільному в транспорті або кафе є ознакою поганого тону! Короткої розмови цей пункт не стосується. Мова йде про довгі і гучні бесіди про те, як ви їздили знайомитись із батьками своєї другої половинки, відвідували лікаря з приводу якогось захворювання або посварились із сусідом. Розмови на приватні теми в громадському місці - це не етично. Особливо якщо ви розмовляєте так, що це чують оточуючі. Якими б не були новини, як би не хотілось швидше поділитись інформацією, не робіть цього в громадських місцях. Дістаньтесь “свого” простору, будь то автомобіль, квартира чи робочий кабінет, де нікого, крім вас, немає, а тоді спілкуйтесь.

Користування гаджетами в компанії

Якщо ви зустрілись із друзями або родичами, спілкуйтесь із ними! Забудьте на цей час про мобільний телефон, інтернет, соцмережі та ігри. Сидіти “в телефоні” замість того, щоб приділяти увагу реальним людям, які поруч - це некоректно по відношенню до цих людей. Гаджети посіли своє місце в житті сучасної людини, але варто залишити віртуальне спілкування, знаходячись у компанії реальних людей.

Зазирання в гаманець

Коли ви стоїте в черзі на касі, а перед вами хтось розраховується за покупку, не намагайтесь підгледіти, скільки готівки в гаманці у цієї людини. Дивитись на пін-код картки, який вводить покупець, розраховуючись через термінал, також не ввічливо. Окрім того, не варто стояти занадто близько до людини, яка в черзі перед вами. Зрозумійте, що від цього черга не просуватиметься швидше!

Одягатись неналежним чином

Всьому свій час та своє місце! На роботі - діловий стиль, на урочистостях - вечірній, на тематичній вечірці - спеціальний та особливий. Ви ж не одягнете парадну сукню для походу до крамниці, а спортивний одяг - для офісної роботи? Порушення дрес-коду - це не тільки порушення норм етикету, а і ймовірність стати об’єктом для глузування.

Неуважність до осіб з особливими потребами

Маломобільні люди також є частиною суспільства! Допомогти людині з білою тростиною перейти дорогу там, де немає звукового світлофора, або дістати людині в інвалідному візку товар з полиці магазину - це не героїзм, а елементарна ввічливість. Якщо маломобільна людина просить вас про допомогу, не відмовляйтесь. А якщо ви просто побачили таку людину, ввічливо спитайте, чи не потрібна їй допомога.

Зневага до літніх людей

Ви часто поступаєтесь місцем у транспорті людям літнього віку? А допомагаєте, коли старенька бабуся просить занести її важку сумку до вагону поїзда? Похилі люди заслуговують на повагу і дбайливе ставлення. Ставтесь до літніх людей так, як ви б хотіли, щоб ставились до вашої бабусі, дідуся чи батьків.

Ігнорування поганої поведінки дітей

Ви знаєте, як чужа дитина може дратувати своєю поведінкою в громадському місці. А ще більше дратують батьки, які дозволяють дітям голосно кричати, влаштовувати істерики, бігати тощо. Отже, перед тим, як піти з дитиною в громадське місце, розкажіть їй про необхідність поводитись належним чином. Можете навіть стимулювати дитину до хорошої поведінки - наприклад, тим, що діткам, які весь рік поводяться чемно та слухаються своїх батьків, наприкінці року святий Миколай кладе подарунки під подушку. Слідкуйте за тим, щоб поведінка вашої дитини не заважала оточуючим!

Порушення столового етикету

Перед тим, як іти у заклад громадського харчування, вивчить елементарні норми столового етикету. Вішати серветку на стілець, перекладати страви з тарілки сусіда до своєї, голосно розмовляти, активно жестикулюючи - такі дії є порушенням норм. А якщо ви потрапили на фуршет або шведський стіл, ні в якому разі не можна повертати страви, які ви поклали до себе на тарілку, назад на стіл. Це не просто не етично, це ще й вульгарно.

Невдячність за подарунки

Якщо ви отримали подарунок, обов’язково подякуйте! Не має значення, чи це подарунок на честь свята, чи просто приємний сюрприз у вигляді квітів, доставлених кур’єром на роботу, або поштової листівки. Якщо немає можливості віддячити особисто, подзвоніть або хоча б надішліть повідомлення. Навіть якщо подарунок вам не сподобався, подякуйте людині за увагу, яку вона приділила вам.

Ігнорування запрошення на захід

Коли вас запрошують на захід (відкриття виставки, сімейне свято, корпоративний обід тощо), необхідно обов’язково дати відповідь. Запрошення було надіслано поштою, вручено особисто, озвучено телефоном - не має значення. Організатори свята повинні мати уяву, на яку кількість людей їм розраховувати. До того ж, невдячність за увагу не прикрашає людину. Якщо ви не впевнені, що зможете відвідати захід, попросіть трохи часу і дайте відповідь не пізніше дати, про яку домовились.

Лайка та сварка в громадському місці

Неконтрольовані емоції, неконтрольована мова - без цього не минається сварка. Публічне з’ясування стосунків на підвищених тонах та з використанням нецензурної лексики - це неповага не тільки до оточуючих, а, перш за все, до самих себе. Людина, яка цінить і поважає себе, ніколи не виносить сміття з хати. Якщо виникає потреба з’ясувати стосунки, ввічлива і тактовна людина надасть перевагу тому, щоб зробити це в приватному просторі (оселя або власне авто), і зробить все можливе, щоб уникнути скандалу в громадському місці.

Цей список поганих манер не остаточний, ви можете доповнити або розширити його. Яку манеру поведінки та спілкування з оточуючими ви оберете для себе особисто - вирішувати тільки вам!

Читайте также

Дитячий День Народження в дощову погоду

Ну ось нарешті настав очікуваний день, до якого Ви так готувалися. Все начебто готово, до прекрасного святкування дня народження дитини на природі – свіже скошений газон, все кругом прикрашене різнокольоровими повітряними кульками, а складані столи вже готові. Коли раптом хмари згущуються, загрожуючи вимити вашу вечірку до того, як вона розпочнеться.

Найкращі подарунки у липні 2019 року

Потрібна ідея подарунка на день народження? Немає необхідності шукати далі, ми підібрали найкращі подарунки для всіх типів. Почнемо.

 

1. Неперевершені кольори для дівчини з веселим характером

Яскравий гаманець «Bali Lime» Купити>>

 

 

© 2009—2020 Магазин подарков «Gift-box.com.ua»