27.04.20

Серветки за обіднім столом. Як користуватись серветкою під час трапези.

Серветка - один з тих предметів сервірування столу, які сприймаються людьми як належне, так само, як ложки, виделки або ножі. Проте відсутність певних знань столового етикету та, зокрема, знань із користування серветкою як столовим предметом змушує людей ніяковіти. Як правильно розкласти серветку? Чого не слід робити? Як вчинити, коли необхідно встати і залишити своє місце під час трапези?

Що робити з серветкою, коли ви закінчили їсти і йдете з-за столу? Про це та інше - читайте далі!

Як правильно користуватись серветкою

 • Приберіть серветку з тарілки! Коли ви заходите в ресторан і сідаєте на своє місце, перше, що вам необхідно зробити - прибрати серветку, що знаходиться на тарілці (або на її місці). Робити це необхідно без метушні, не привертаючи до себе уваги. Іноді прибрати та розгорнути серветку допомагає офіціант, але не слід чекати, доки він зробить це за вас. В крайньому випадку ви можете непомітним жестом покликати офіціанта до себе і тихо та ввічливо попросити його показати вам, як правильно розгорнути серветку.
   
 • Кладемо на коліна. І тільки на коліна! Не під тарілку, не поруч - на коліна. Кладемо і тримаємо її там, доки не знадобиться, або доки у вас не виникне потреба встати і залишити своє місце.
   
 • Якщо вам потрібно залишити своє місце. В разі необхідності відлучитись під час трапези, треба, перш за все, вибачитись перед сусідами, потім - обережно однією рукою зняти серветку з колін, скласти вільним чином та залишити праворуч або ліворуч від тарілки. Немає потреби складати серветку так, як складають її для сервірування столу, достатньо того, що вона охайно складена, а не зім’ята.
   
 • Вручаємо подарунок за столом. Зазвичай, згідно етикету, подарунки за столом не вручаються. Проте бувають ситуації, коли це правило порушується. Наприклад, подружжя приготувало подарунок для хазяїна свята і хоче вручити його разом. Чоловік з певних причин затримується, і дружина очікує на нього, щоб разом привітати винуватця події. Чоловік приїжджає, і дружині необхідно підвестись, щоб разом вручити подарунок. В такому разі рекомендовано, як і в разі необхідності відлучитись, охайно скласти серветку та розташувати її біля тарілки. І головне - не забудьте витерти руки перед тим, як вручати подарунок!
   
 • Серветка як сигнал про закінчення трапези. Коли ви закінчуєте свою трапезу, обережно зніміть серветку з колін, складіть навпіл та покладіть або ліворуч від тарілки, або на саму тарілку. Для офіціанта це буде сигналом, що ви закінчили, і можна прибирати посуд.

Чого не можна робити з серветкою.

 • Протирати столове срібло. Ніколи не використовуйте серветку для протирання столового срібла! Якщо ваш ніж або виделка випадково впали на підлогу, покличте офіціанта та попросіть замінити ваш посуд на чистий.
   
 • Заправляти в сорочку. Пам’ятайте: серветка повинна бути на колінах і тільки на колінах! Якщо на столі наявні страви, вживання яких супроводжується ризиком забруднити ваш одяг (омари, молюски, свіжі стейки тощо), попросіть офіціанта видати вам спеціальний нагрудник, призначений для прийому таких страв. Не зминайте серветку навіть після використання. Вона до останнього має зберігати охайний вигляд. Не використовуйте її в якості “реквізиту” під час діалогу. Не кидайте серветку на тарілку після закінчення трапези.
   
 • Ні в якому разі не вішайте серветку на стілець і слідкуйте за тим, щоб вона не падала. Якщо ви випадково обронили серветку, без зайвого шуму покличте офіціанта і попросіть видати вам нову.
   
 • Не можна сякатись у серветку. Якщо у вас нежить, вибачтесь перед сусідами по столу, відверніться в бік та скористайтесь носовою хустинкою.

Дотримуйтесь цих простих правил незалежно від того, чи ви обідаєте в розкішному ресторані, чи завітали на ланч до друга. Пам’ятайте, що дотримання правил столового етикету не лише справляє враження на оточуючих, а й є вашою повагою до самих себе!

Читайте также

Традиції дарування подарунків у Японії

Подарунки в Японії глибоко вкоренилися в традиціях, дарувати подарунки не тільки з соціальних причин, а й по соціальних зобов'язаннях -  подарунки презентуються, коли в боргу перед іншими, як перед сім'єю, так і бізнесом. Акцент робиться на самому акті дарування, а не на власне подарунку. Цінність подарунку має меншу вагу, ніж презентація та глибина думки, з якою він підноситься.

© 2009—2020 Магазин подарков «Gift-box.com.ua»