09.12.19

Як вирощувати різдвяний кактус

«Різдвяний кактус» — звучить дивно і незвично, чи не так? Адже для нас кактус не є традиційною різдвяною рослиною. Але як щодо чудових яскравих квітів на зимове свято? Schlumbergera bridgessii — це різновид кактуса, який називають також «різдвяний кактус», і його квіти мають незвичайний вигляд!

Зробити так, щоб ваша рослина зацвіла на Різдво, доволі просто. Адже кактус сам по собі не примхливий і може розквітнути сам по собі. Щоб він зацвів саме на новорічні та різдвяні свята, доведеться докласти трохи зусиль, але й тут немає нічого складного. Найважче - це запам’ятати послідовність дій, але ж все можна записати в блокнот або зошит. Головне - діяти поступово, і нагородою за вашу працю й терпіння будуть чудові живі квіти.

Як зробити так, щоб кактус зацвів на різдвяні свята?

Для того, щоб кактус не дав квіти раніше часу, його треба примусово “«відправити в сплячку». Робити це необхідно з середини осені. Як це робиться?

 • Зменшення поливу. Поливайте ваш кактус лише тоді, коли ґрунт сухий на дюйм вглиб. Не використовуйте добрива та підгодівлю під час поливу.
   
 • Зниження температури. Щоб ваша рослина пішла в сплячку, утримуйте її при температурі не вище 12 градусів за Цельсієм.
   
 • Обмеження світлового режиму. Попри те, що восени скорочується світловий день, для зимового цвітіння ваш кактус повинен перебувати в повній темряві до 14 годин на добу. А якщо температура в кімнаті перевищує необхідні 12 градусів, додайте ще дві-три години. Найпростіший спосіб зробити це — поставити ваш кактус в шафу або тумбу з дверцятами, що щільно зачиняються і не пропускають світло. Режиму обмеженого світла слід дотримуватись протягом 6-8 тижнів. Саме за цей час починають з’являтись бутони.
 •  
 • Після появи бутонів поверніть кактус до звичайного світлового режиму. Найоптимальніший варіант — поставити на вікно, але за умови відсутності протягів. Через протяги рослина може втратити бутони.
   
 • Протягом 2-3 тижнів починають розкриватись перші квіти. Кожна квітка залишається відкритою протягом 6-7 днів, іноді — більше.
   
 • Загалом, цвітіння кактусу триває від 3 до 6 тижнів.

Поради щодо вирощування різдвяного кактуса

На відміну від своїх «пустельних родичів», які можуть тривалий час обходитись без води, Schlumbergera bridgessii потребує регулярного поливу, адже ця рослина родом з вологих тропічних лісів. Те, що на вигляд схоже на листя, яке прикрашає вазон - насправді, це стеблові сегменти, на яких утворюються бутони. Чим більше стебел має ваш кактус, тим більше квітів. Як правило, квіти мають червоний колір, але на сьогоднішній день існують різновиди кактусів, які цвітуть і іншими кольорами - рожевим, лавандовим, персиковим тощо.

А тепер - детально про догляд, який забезпечить вашому різдвяному кактусу здорове зростання та цвітіння!

 • Необхідне світло. Різдвяні кактуси мають здатність швидко адаптуватись до світлових умов, але для природного розвитку найкращий варіант — розсіяне світло. І не забувайте про режим темряви, коли готуєте вашу рослину до цвітіння!
   
 • Правильний полив. Незважаючи на те, що різдвяний кактус любить вологу, її надлишок може нашкодити рослині. Тому не дозволяйте ґрунту постійно залишатись вологим. Поливайте кактус, коли бачите, що ґрунт у вазоні стає сухим. Про нестачу вологи говорить листя, яке висихає та тріскається.
   
 • Підтримуємо вологість. Щоб наблизити умови утримання вашого кактуса до природного середовища, зробіть спеціальну ванночку: у ємність з водою покладіть камінці, а зверху на них поставте горнятко з рослиною. Важливий момент — вода не повинна діставати до дна горнятка.
   
 • Добрива та підгодівля. Рекомендовано щомісяця підгодовувати кактус водорозчинним добривом протягом весни та літа під час вегетаційного періоду. З появою бутонів та на період цвітіння приберіть добрива з раціону рослини та відновіть додавання підгодівлі після того, як ваш кактус відцвіте.
   
 • Температурний режим. Різдвяний кактус не примхливий до температури і добре почувається при 20-25 градусах за Цельсієм. Але, як ми вже казали, для формування бутонів йому необхідна температура 10-12 градусів.

Декілька необхідних відомостей

 • Уникайте протягів, особливо під час формування бутонів. Бутони і квіти можуть опадати від раптового холоду.
   
 • Обрізайте листя після цвітіння - це відновлює енергію рослини.
   
 • Якщо ваш різдвяний кактус цвіте протягом року, це означає, що рослина почувається добре в створених вами умовах.
   
 • Чим старша рослина, тим більше квітів вона дає.
   
 • Різдвяні кактуси - багатолітні рослини, які чудово розмножуються живцями.

Отже, якщо ви маєте різдвяний кактус і впевненість, що близька вам людина захоче приділяти увагу кімнатній рослині, ви можете заздалегідь підготувати подарунок у вигляді пророщеного живця різдвяного кактусу. І цей подарунок неодноразово принесе своєму власнику радість - звичайно, за умови правильного догляду.

Читайте также

Як вирішити, який саме подарунок хочеться на День Народження

Коли твій день народження наближається, легко бути приголомшеним вибором подарунку. Отже, як ви відповідаєте, коли бабуся телефонує, щоб запитати вас, що ви хочете? Одним із способів є створення списку ідей подарунків, які підходять вам та вашим інтересам. Якщо ви з усіх сил намагаєтеся вирішити, які подарунки ви найбільше бажаєте, в цій статті є кілька порад саме для вас.

 

 

Как выбрать ручку в подарок

Подарки бывают разные и иногда бывает очень трудно подобрать что-то оптимальное для какого-либо определенного человека. Частенько можно услышать как люди говорят о том, что ручка — это достаточно банальный подарок. Но хочется не согласится с этим весьма предвзятым мнением.

Как заправлять зажигалку Zippo

Статус и позицию в жизни, не зная человека, можно определить по его внешнему виду и по аксессуарам, которыми он пользуется. Часы, запонки, зажигалка, телефон. Разные фирмы производители, материалы изготовления, ценность. Зажигалки Zippo — показатель вкуса, уверенности в себе, надежности.

© 2009—2020 Магазин подарков «Gift-box.com.ua»